Az Sermaye ile E Ticaret

Az Sermaye ile E Ticaret

Az Sermaye ile E Ticaret Özellikle e-ticaret sektörü içerisinde yer alırken az miktarda sermayeniz bulunuyorsa mutlaka kapsamlı bir araştırma yapmalısınız. Az sermaye ile e ticaret yapmayı istediğiniz zaman gayet doğal olarak karşınıza farklı seçenekler çıkacaktır. Günümüz ekonomi şartları malum. Artık insanlar maaşlı bir işe girip çalışma fikrine pek sıcak bakamıyor ne yazık ki. Çünkü teklif edilen rakamlar çok komik ve cüzi olduğundan bunu kabullenmek oldukça zorlaşıyor. Durum böyle olunca, akla gelen ilk soru az sermaye ile e- ticaret nasıl yapabilirim oluyor.

İş kurmak için de gerekli bir bütçe varlığına sahip olmanız lazım. Sıfır sermaye ile e-ticarete atılmak mümkün değil. Online olarak satış yapacağınız sektöre karar verdikten sonra, şahıs firması kurmanız gerekecektir. Bunların yanı sıra reklam ve tanıtım maliyetleri de hesaba katmanızda fayda var. Her ne kadar ticarete atılmak, kendi işinizin patronu olmak zor ve bir hayal gibi görünse de aslında düşük sermayeli iş fikirleri ile bunu yapmak imkânsız değil. Peki, az sermayeyle e ticaret yapılabilecek iş fikirleri nelerdir?

Az Sermaye ile E-Ticaret Yapılabilecek İş Fikirleri

Eğer kendinize ait bir işiniz olsun istiyorsanız. Öncelikle gireceğiniz sektöre karar vermeli sonra ise ortaya çıkacak maliyeti hesaplamalısınız. Getirisi yüksek ama az sermaye gerektiren işlere örnek vermek gerekirse;

Dropshipping ile satış: Stok gerektirmeyen bu iş modelinde sadece bir e-ticaret sitesi kurarak, toptancılardan düşük fiyatlara aldığınız ürünleri kendi sitenizde kar ekleyerek satış yapabileceğiniz oldukça kolay bir yöntemdir.

El yapımı ürünler üretip satmak: Eğer biraz el yeteneğine sahipseniz bu iş modeli tam size göre. İster takı ister çanta ya da örgü gibi az sermaye gerektiren ürünleri alıp üretimini yaptıktan sonra online olarak satışını yapabilirsiniz.

2. El ürünleri satmak: Evinizde size ait olan artık kullanmadığınız, çok fazla yıpranmamış kıyafet, mobilya, teknolojik ürün gibi akla gelebilecek birçok parçayı 2. El satış sitelerinden rahatça paraya dönüştürebilirsiniz.

Bunlar gibi Az Sermaye ile E- Ticaret yapabileceğiniz birçok iş fikri var, sadece biraz araştırma yapmalı ve sizin için uygun olanı seçmelisiniz.

Az Sermaye ile E-Ticaret Avantajları Nelerdir?

  1. Bütçenizi zorlamadan kendi işinizin sahibi olma fırsatı sunar.
  2. Dükkân açmak ve kira ödemek gibi gereksiz maliyetleri ortadan kaldırır.
  3. Vergi ödeme külfetini azaltır.
  4. Kendi işinizi ileriye dönük istediğiniz ölçekte büyütme imkânı verir.

Az Sermaye ile E- Ticaret Dezavantajları Nelerdir?

  1. İş için gereken reklam ve tanıtımı yapmakta zorluk yaşanabilir.
  2. İlk etapta müşteri bulmak için harcanan zaman kaybı ortaya çıkar.
  3. Yanlış bütçe hesaplama riskini arttırır.
  4. Fazladan üretilen mal elde kalabilir.

Her ne kadar avantaj ve dezavantajları olsa da az sermaye ile e ticaret yapma fikri oldukça cazip bir seçenektir. Sizde değerlendirmek için vakit kaybetmeden girişimde bulunmalısınız.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir