C2C Yazılımı Nedir?

C2C Yazılımı Nedir?

C2C Yazılımı Nedir? Customerto Customer yani tüketiciden tüketiciye anlamına gelen C2C yazılımı, alıcıların ve satıcıların buluştuğu sanal bir pazardır. Online bir AVM olarak düşünülebilir. Birçok firma C2C sitesine girerek kayıt olmaktadır. Burada kendi mağazalarını oluşturmaktadırlar. Firmalar, her ay belirli bir komisyon ödeyerek, e-pazaryerinde satış yapabilmektedir. Kısacası fiziksel AVM’de bulunan dükkanlar gibi, online bir sitede iş yapabilme imkanıdır. Bu şekilde insanlar veya firmalar düzenli bir gelir elde etmektedirler.

C2C E-Ticaret Siteleri

İnternet kullanımının artmasıyla beraber e-ticaret sitelerine olan ilgi de artış göstermiştir. Dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan e-ticaret yazılımı C2C olmaktadır. Bünyesinde milyonlarca ürün ve firma bulundurarak çevrimiçi bir alışveriş platformu haline gelmiştir. Gootrend, yemeksepeti, N11, gittigidiyor, farmazon ve sahibinden web siteleri C2C yazılımı kullanarak iş yapmaktadırlar. Bunların ardından, hepsiburada, trendyol, çiçeksepeti, e-perde, evidea gibi firmalar da yazılımı kullanmaya başlamışlardır. Bu noktada C2C yazılımının e-ticaret sektörüne son derece pozitif yönde katkılar sunduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

C2C Yazılımı Özellikleri

C2C, hepsiburada gibi insanların ya da firmaların yüklediği ürünlerin satışını gerçekleştirebilen bir yazılımdır. Bunun yanı sıra sahibinden gibi sitelere ilan yazlımı yapmak için uygundur. Belirli bir gelir düzeni oluşturulmaktadır. Ürün satışı gerçekleştiriliyorsa, ana gelir kalemi, satış komisyonudur. İlan yazılması durumda ise aylık veya ilan ücreti kadar komisyon alınmaktadır.

C2C Yazılım Avantajları

Dünyada ve ülkemizde C2C yazılımı kullanmak birçok avantajından dolayı yükselişe geçmiştir. Öncelikle sistem açık kaynak yazılım üzerine kurulmuştur. Dolayısıyla ücretsiz veya ücretli eklentiler sayesinde siteyi geliştirebilme imkanı bulunmaktadır. Banner ve slider özellikleri sayesinde firmalar kendi afişlerini yayınlayabilmektedir. Toplu mail iletimi ve abonelikler sayesinde tüm kullanıcılar kampanyalardan haberdar olabilmektedir.

Çoklu dil özelliği sayesinde sitedeki her detay rahatlıkla görüntülenebilir. Çoklu para birimi sayesinde farklı para birimleri üzerinden ürünlerin fiyatı görüntülenebilir. Blog modülü özelliği ise firmanın kendini tanıtması için kullanılmaktadır. Bütün bu bilgiler ışığında C2C yazılımın avantajları gündeme geldiği zaman karşımıza son derece ayrıcalıklı fırsatlar çıkmaktadır. Bundan dolayı söz konusu yazılım her zaman yoğun bir düzeyde ilgi görmektedir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir