Dropshipping Maliyeti

Dropshipping Maliyeti

Dropshipping Maliyeti Günümüzde online satış platformu olarak kişilerin karşısına çıkan Dropshipping maliyeti konusunda oldukça uygun fiyatlarda içerikleriyle karşımıza çıkmaktadır. Dropshipping kullanıcılarına birçok satış avantajı sunmaktadır. Hızlı işlem, kolay erişim, basit kullanım gibi hizmet türleriyle kullanıcılarına platform birçok kolaylık sağlamaktadır. Stoksuz kazanç olarak nitelendirilen Dropshipping son günlerin en çok adından söz ettiren satış yöntemlerinden birisine ev sahipli yapmaktadır.

Dropshipping satış sistemine başlamak için herhangi bir maliyet bulunmamaktadır. Ücretsiz deneme işlemleriyle kişilere avantajlar sunan platform yaklaşık 50 dakikalık bir zaman aralığında Dropshipping mağazası açabilirsiniz. Hiçbir envanter kaydına sahip olmadan dünyanın her bölgesinde yaşayan kişilere hitap edebilme imkanınız bulunmamaktadır. Dropshipping düşük sermayeli bir iş alanıdır. Envanter satın alma işlemi oldukça düşük fiyatlardadır.

Dropshipping Kullanmak Oldukça Kolaydır

Sistemi tercih eden kişiler en çok tercih etme sebeplerinden birisi de kullanım kolaylığıdır. E- ticaret platformunda önemli bir yere sahip olan Dropshipping maliyeti konusunda da kişilere büyük kolaylıklar sunmaktadır. Dropshipping kullanabilmek için bir depo yönetim hizmeti ve ödemesiyle işleme başlayabilirsiniz.

Verilen siparişlerin paketlenmesi ve gönderilmesi işlemi sırasında sizin hiçbir sorumluluğunuz bulunmamaktadır. Tedarikçi firma bütün nakil işlemlerini yürütmektedir. İade edilen işlemlerde aynı şekilde firmalar tarafından yönetilmektedir. Bütçenize uygun bir envanter satın alarak kolayca işlemlere başlayabilirsiniz. Satışlarınızı gerçekleştirmek için mutlaka etkili bir reklam yapmanız aynı zamanda pazarlama stratejileri konusunda deneyimli olmanız gerekmektedir.

Dropshipping Başlangıç Fiyatı Nasıldır?

Başlangıç fiyatları oldukça uygun olarak belirlenmiştir. Dropshipping maliyeti bakımından platformunun birçok abonelik işlemleri bulunmaktadır. Bu abonelikler shopify ve oberlo abonelikleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Shopify en popüler kullanılan e- ticaret platformu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu aboneliğin ücretsiz bir deneme versiyonu bulunmaktadır. Yaklaşık olarak 90 gün boyunca sistem hakkında bilgi, deneyim sahibi olabilmeniz amacıyla deneme sürümünü kullanabilirsiniz

Türkiye’de Dropshipping Nasıl Yapılmaktadır?

Bu yoldu denemek isteyen birçok girişimci bulunmaktadır. Fakat dropshipping sanıldığı gibi kolayca ve sermayesiz yapılan bir iş değildir. Gerekli cüzi miktarda sermaye sağlandıktan sonra doğru pazarı seçmek çok önemlidir. Tedarikçi ile aranızdaki bağında kuvvetli ve güvenilir olmasına dikkat etmelisiniz. Bu işi yapmanız için gerekli bilgi ve tecrübeye sahip olmanızda oldukça önemlidir.

Bu işi yapmak için gerekli şartların sağlanması kolaydır. Eğer satış tecrübeniz varsa bu adımları kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bir diğer özelliği ise avantajının daha fazla olmasıdır. Bu avantajlar içinde kendinize yeni bir kazanç kapısı inşa edebilirsiniz. Koyduğunuz hedeflere yükselmek azim ve cesaretiniz bağlıdır.

Türkiye’de birçok online ticaret platformuyla ilgilenen kişiler Dropshipping satış sistemlerini kullanmaktadırlar. Türkiye’de Dropshipping maliyeti konusunda fiyatlar kişileri ciddi şekilde zarara sokmaktadır. Dolayısıyla Dropshipping Avrupa ülkelerinde olduğu kadar Türkiye’de çok karlı bir satış yöntemi değildir. Bunun sebebi döviz kurlarındaki artış ve gümrükte karşılaşılan vergi uygulamalarından dolayı oluşmaktadır. Gümrük vergilerinin çok yüksek boyutlarda olduğu Türkiye’de Dropshipping çok fazla ilgiyle karşılanmamaktadır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir