Dropshipping XML Nedir

Dropshipping XML Nedir

Dropshipping XML Nedir Mantık olarak excel gibi olan dropshipping xml stoksuz satış sistemlerinin bir çeşididir. Ürünlerin toplu olarak yüklenmesini sağlar. Dolayısıyla zamandan tasarruf elde edersiniz. Bu konuda satış firması seçimi de oldukça önemli bir yere sahiptir. Müşterilere birçok ödeme seçenekleri sunar. Havale, EFT ya da kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Ayrıca ürün çeşitliliği olduğu size uygun olanı bulmanız mümkündür.

Dropshipping XML sistemine dahil olmak içinöncelikle 18 yaşından büyük olmak gerekir. Ülkenizden vergi mükellefi olarak satış yapmak için bu yaşı geçmeniz gerekmektedir. Bunun dışında pazarlama stratejisinin belirlenmesi ve ürün seçiminin yapılması için araştırma yapmak gerekiyor. Gerekli bilgi ve dokümana sahip olmanız bu yüzden çok önemlidir.

Yurtdışına satış yapacaksanız iyi düzeyde satış yapacağınız ülkenin dilini bilmelisiniz. Üründe oluşan sıkıntılar için kullanıcının ilk muhatabı tedarikçi değil siz olacaksınız. Bunun dışında belli bir miktarda sermayenizin olması oluşacak sıkıntıları hesap etmek adına size yardımcı olacaktır. Dropshıppıng konusunda bir fikriniz ya da tecrübeniz bulunmuyorsa bir bilenden yardım almanız oldukça iyi bir fikir olacaktır.

Dropshipping XML Sistemi Kullanılan Alışveriş Siteleri

Günümüzde internet alışverişlerine olan ilgi oldukça artmıştır. Aşağıda en çok tercih edilenler belirtilmiştir.

 • Hepsiburada
 • GittiGidiyor
 • Trendyol
 • N11

Hepsiburada için entegrasyon sağlayıcılarının kullanım zorunluluğu yoktur. Bu sağlayıcılar sayesinde siteye ürünler yüklenir. Ardından dosyaların listelenmesi gerçekleştirilir. Aynı şekilde diğer platformlarda da aynı işlemler yapılabilir. Dolayısıyla dropshipping xml sistemi oldukça makul bir sistemdir.

XML Entegrasyonu Sistemi

Herhangi bir internet alışveriş sitesinin verilerinin xml şeklinde çevrilmektedir. Satılacak ürünlerin kolay ve hızlı bir şekilde yüklemesine olanak tanır. Günlük, haftalık veya aylık çevirim sistemleri mevcuttur. Hatta saatlik olarak da gerçekleştirilebilmektedir. Bu yüzden birçok işlemi hemen halledebilirsiniz.

Ayrıca sipariş veya ödeme alma, ürün yükleme, stok yenileme gibi hizmetleri vardır. Hepsi tek bir sistem tarafından gerçekleştiği için çalışacak ekipteki kişi sayısının çok olmasına gerek yoktur. Bu durumda maddi olarak size fayda sağlayacaktır. Çünkü eleman maaşı ödeme yapmanıza gerek yoktur. Dolayısıyla kazancınız cebinizde kalacaktır. Dolayısıyla dropshipping xml sistemi oldukça karlı bir sistemdir.

Dropshipping XML Ticaretinin Faydaları

İnternet aracılığıyla ticaret yapmaya olan ilgi gün geçtikçe artmaktadır. Çünkü birçok fayda sağlar. Aşağı bunlar madde madde olarak belirtilmiştir.

 • Stoksuz ticarette yeni başlayan için kolay ve güvenilirdir.
 • Ürünler stok gerektirmez.
 • Toplu ürünlerin yüklenmesi gerçekleşir.
 • Satılacak malzemelerin güncellenmesi kolayca yapılır.
 • Düşük maliyetlidir.
 • Az sayıda personel yeterlidir.
 • Stoklar güncellenir.
 • İşlem süresi çok kısadır.
 • Tüm stok durumları tek bir panelde görüntülenir.

İşlem süresi kısa olduğu için hızlı bir şekilde gerçekleşir. Eğer birden fazla sitede satış yapıyorsanız hepsindeki tüm bilgileri tek bir ekranda görüntüleyebilirsiniz. Bu sayede işlemlerinizde size büyük yardım sağlayacaktır. Dropshipping xml ticaretinin faydalarının bir kısmı bunlardır. Eğer ticarette atılmayı düşünüyorsanız tercih edebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir