E Ticaret Komisyonlu Satış

E Ticaret Komisyonlu Satış

E Ticaret Komisyonlu Satış İnternet kullanımı yaygınlaştıkça insanlar ticareti, internet üzerinden yapmaya başladılar. Bu sayede fiziki bir ticaret mağazanız olmasa bile ticaret yapabilir ve para kazanabilirsiniz. E ticaret komisyonlu satış iki yol ile gerçekleşmektedir. Bu yollar; Stoklu ve stoksuz ticarettir, her iki ticaret yolunu istediğiniz bir ticaret uygulaması üzerinden yapabilirsiniz. Ancak size bu fırsatı veren web sitesine karşılık olarak her satılan üründen belirli bir komisyon ödemeniz gerekmektedir. Komisyon oranları her site için farklı olup iyi bir araştırma yapılmadan bir uygulama ile anlaşılmaması gerekmektedir.

E Ticaret Komisyonlu Satış Nasıl Yapılır?

İlk olarak size uygun olan bir ticaret sitesine üyelik açmanız gerekmektedir. Daha sonrasında satışını yapmak istediğiniz ürünleri bu platforma yüklemeniz gerekir. Müşteriler ürünlerinizi beğenir ve satış işlemi gerçekleştirirse sistem otomatik olarak komisyon miktarını ana bakiyeden keserek size ödeme yapar. Genel olarak işleyiş bu şekilde olmaktadır. Eğer satılan ürün daha sonrasında iade yapılırsa tekrar bakiyeniz silinir ve tekrar satışı gerçekleşene kadar paranız ana havuzda biriktirilir. E ticaret komisyonlu satış konusunda kapsamlı bilgi sahibi olmak şarttır.

E Ticaret Komisyonlu Satışta Sosyal Medyanın Önemi

Bu ticaret yönteminde para kazanmanın en önemli yolu satışların artmasından geçmektedir. Bu nedenle ürünlerin olduğu platforma müşteri aktarmak gerekmektedir. Bu işlemin en kolay yolu ise sosyal medya kullanmaktan geçer. Sosyal medya hesaplarınız ne kadar çok aktif ise bu yöntemden para kazanma ihtimaliniz o kadar yükselir. Ürünlerin reklamlarını yayınlayarak bu reklam bağlantısı ile gelen ve satılan her üründen para kazanabilirsiniz. Bu nedenle ne kadar çok aktif sosyal medya hesabınız var ise bu durum ticaretiniz için o kadar iyi olacaktır.

E ticaret Komisyonlu Satış Neden Tercih Ediliyor?

Komisyonsuz ticaretin tercih edilmesinin birçok önemli nedeni bulunmaktadır. Bu nedenlerden birinci, bu ticaret yönteminde faturalandırma veya kargolama gibi zahmetli işlemler ile siz uğraşmazsınız. Ayrıca bu işte, bir mesai veya ofis ortamı gerekmez. Ev ortamında esnek çalışma saatleriyle çalışma imkânı olduğundan günümüzde birçok kişi tarafından yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. İşlemlerin tamamen otomatik olması da kullanımı arttıra önemli bir avantajdır. Bu sayede siz sadece işlem yapmadan satışları kontrol etmeniz yeterli olur.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir