E-Ticaret Reklam

E-Ticaret Reklam

E-Ticaret Reklam Sağladığı avantajlar nedeniyle geleneksel mağazacılığın önüne geçen ve her geçen gün kitlelerin daha fazla ilgisini çeken e ticaret reklam çalışmaları olmadan sanıldığından çok daha zorlu bir sektördür. Bu sektörde tutunmak için reklamın önemi oldukça büyüktür. Başarılı reklam projeleri ile rakiplerinizin arasından kolayca sıyrılıp sitenizin trafiğini artırabilir ve sadık müşteri kitlenizi büyütebilirsiniz. Reklam yapmak için kullanabileceğiniz birçok yöntem bulunmaktadır.

Google Adwords

Kullanıcılarınızı artırmak için kullanabileceğiniz en basit yöntemlerden birisi Google reklamları kullanmaktır. Bu sistem oldukça basittir. Reklam verenler sizin sitenizin yer aldığı bir tanıtımı yayına sunarlar. Diğer site sahipleri de bu reklamı sitelerine gömerek tıklama başına yada belirli kurallar çerçevesinde para kazanırlar. Burada ki ilişki karşılıklıdır. Reklamlar sizi görünür kılarken reklamı yayınlayan sitelerde kazanç elde eder. Bu tür e ticaret reklam projeleri ile sitenize ne kadar insan çekebildiğinizi ölçebilir ve eğer sizin için gelen trafik yeterli değilse farklı yöntemler deneyebilirsiniz.

Sosyal Medya Üzerinden Tanıtım Yapmak

Günümüzde sosyal mecralar artık her kesimden insanın kullandığı platformlardır. Artık çoğu insan boş vakitlerini bu mecrada dolaşarak geçirmektedir. Bu durunda reklam verenlerin ilgisinin bu mecralara kaymasına sebep olmuştur. Eğer sitenizin insanlara ulaşmasını istiyorsanız sizlerde sosyal mecralarda reklamınızı yayınlatabilirsiniz. İnfluencer denilen sosyal medya hesapları binlere ulaşan insanlarla reklam anlaşmaları yapabilirsiniz. Böylece tam olarak hedeflediğiniz kitleye sesinizi duyurmanız mümkün olur.

E-Posta Üzerinden Pazarlama

Bu uygulama her ne kadar e ticaret reklam gönderme aralığı doğru ayarlanmadığı zaman insanları rahatsız edici hale gelerek markanın da itibarını zedelese de uzman ellerde hala oldukça iyi çalışan bir yöntemdir. Temel işleyişine bakacak olursak bu yöntemde çeşitli şekilde toplanmış olan e posta adreslerine toplu olarak reklamınızı içeren bir mail gönderilir.
Genelde mailde insanların doğrudan sitenize yönlenmesi için bir link bulunur. Fakat günümüzde bu yöntemle insanlara virüs gibi kötü yazılımlar geldiğinden insanları irrite etmemek adına sadece ürünlerin tanıtımlarının olduğu bir nevi broşür gönderilmektedir. E- ticaret sektöründe hızlı bir şekilde başarıyı yakalamak isterseniz mutlaka kapsamlı bir reklam çalışmasının içerisinde yer almalısınız!

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir