Entegrasyon Şirketleri

Entegrasyon Şirketleri

Entegrasyon Şirketleri Günümüzde e-ticaretin gördüğü talebin artmasıyla entegrasyon şirketleri oldukça ilgi görmeye başlamıştır. Satış yapılabilecek sitelerin sayısı her geçen gün yükselmektedir. Dolayısıyla kişiler faaliyet gösterdikleri sitelerin işlerine yetişmekte zorluk çeker. Bunun için satıcılar alanında uzman şirketler ile çalışarak omuzlarındaki yükü azaltabilir. Böylece az personelle büyük başarılar sağlamaya yardımcı olur.

Entegrasyon Şirketleri Arıcılığıyla Gerçekleştirdiği İşlemler

Son dönemlerde pazaryeri kavramı sıkça duyulmaktadır. Fakat tam anlamını bilen kişi sayısı çok azdır. En basit haliyle anlamı internette satış yapan firmalarının ürünlerin yer aldığı ortamlardır. Aşağıda entegrasyon şirketleri aracılığıyla gerçekleştirilen işlemler açıklanmıştır.

  • Ürün yükleme ya da çıkarma
  • Siparişlerin takibi
  • Ürünlerin güncellenmesi
  • Listeleme
  • Fatura oluşturma
  • Kargo etiketi yazımı
  • Devamlı stok takibinin yapılması
  • Müşterilere ait mesajların iletilmesi
  • Raporlama işlemi

Ürün yüklemeleri destek almadan yapılması oldukça zor bir işlemdir. Çünkü çok fazla zaman gerektirir. Fakat entegrasyon işlemleri sayesinde hem hızlı hem de kolay bir şekilde gerçekleşir. Bunun yanı sıra fatura oluşturma, etiket yazımı, stok takibi gibi hizmetler de yapılmaktadır. Ayrıca raporlarhazırlayarak satış oranını da belirler.

Entegrasyon şirketleri gündeme geldiği zaman karşımıza son derece hassas bir sürecin yönetilmesi çıkar. Çünkü entegrasyon sürecinin üst düzeyde bir kalitede yönetilmesi bu alanda uzman olan şirketler sayesinde mümkün olmaktadır. Böylece dijital dünyada çok daha güçlü bir şekilde yer almak mümkün olmaktadır.

Kullanılan Entegrasyon Çeşitleri

Belli başlı olarak kullanılan entegrasyon çeşitleri piyasada yer almaktadır. Pazaryerlerinde kullanılan iki çeşit entegrasyon yöntemi vardır. Bunlara API ve XML adı verilir. Her ikisinde de aracılığıyla ürün yüklemesi toplu şekilde gerçekleşir.Genel olarak birbirilerine benzer özellikler barındırırlar. Fakat farklı özellikleri de bulunmaktadır. Mesela XML ile verilerin planlanması gerçekleşir. API aracılığıyla da uygulamalara dışarıdan ulaşmak mümkündür.

Entegrasyon Şirketlerinin Önemi

Belirtilen bütün işlemler otomatik bir şekilde gerçekleşir. Bu nedenle satıcılara çok sayıda kolaylık sağlar. Özellikle çalışan sayısını en aza indirger. Dolayısıyla satıcılar fazla kişiye maaş ödemek durumunda kalmaz. Böylelikle kazançlarında büyük oranda artış meydana gelir. Yani online alışverişi yapan satıcılar için entegrasyon şirketlerinin önemi oldukça büyüktür.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir