Mobil Uygulama E Ticaret

Mobil Uygulama E Ticaret

Mobil Uygulama E Ticaret Mobil uygulamalar pek çok sektörde kullanılmaktadır. Özellikle e ticaret siteleri, kendilerine has mobil uygulamalar yapmaktadır. Bu sayede daha geniş kitlelere yayılmayı hedeflerler. Mobil uygulamalar tek bir formatta oluşturulmazlar. E ticaret işinde menü özellikleri ve pos ödeme merkezi olduğu için mobil uygulamaları diğer sektörlerde ki uygulamalara göre daha karışık ve yapımı daha zordur. Bu nedenle mobil uygulama e ticaret ara yüzünün oldukça sade ve anlaşılır olması oldukça önemlidir.

Mobil Uygulama E Ticaret Neden Tercih Edilir?

E ticaretin mobil uygulama ile gerçekleştirilmesinin birçok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajların en başında doğru reklam gelmektedir. Uygulamada ki ürünlere tıklanma sayısına bağlı olarak uygulamaya reklamlar konularak ek bir kazanç sağlanabilir. Diğer bir avantaj ise maliyeti oldukça düşüktür. Bir web sitesi tasarımına göre mobil uygulama tasarımı oldukça düşük fiyatlardadır. Aynı zamanda web sitesine kıyasla ürüne gösterilen ilgi ve tepkiler mobil uygulamadan daha sade bir şekilde anlaşılabilmektedir. Mobil uygulama e ticaret firmalarının karlılıklarını üst düzeyde etkilemektedir.

E Ticaret Mobil Uygulaması ile İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir e ticaret mobil uygulamanız var ise mutlaka hafıza alanının olabildiği kadar az olmasına özen gösterilmesi gerekmektedir. Kullanıcılar mobil uygulamaları indirmeden önce ilk olarak ne kadar alan dolduracağına bakmaktadırlar. Eğer ki alan çok yüksekse indirilme oranı azalmaktadır. Bir başka önemli ve bilinmesi gereken ise uygulamanın her cihazla uyumluluk gösterebilmesidir. Bu anlamda uygulamanın hem İOS işletim sistemine uyumlu olması hem de Android uyumlu olması gerekmektedir.

E Ticaret Mobil Uygulamasının Güncellenmesi Neden Önemlidir?

E ticaret gibi sık kullanılan mobil uygulamalarda her işlem ön bellekte kaydedilir. Bu kayıtlar zamanla çok fazla yer kaplar ve uygulamada ki işlem hızını oldukça yavaşlatır. Bu durumda hem müşteri kaybına yol açar hem de kazancın düşmesine neden olur. Bu nedenle mobil uygulamalar en az 3 aylık periyotlarda güncellenmesi gerekmektedir. Ayrıca müşteri geri dönüşleri dikkate alınarak uygulamanın kolaylaştırılması ve güvenliğin arttırılması içinde uygulamaların güncellenmesi gerekmektedir. Mobil uygulama e ticaret yatırımlarının çok daha üst düzeyde yapılmasını mümkün kılar!

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir