Pazaryerlerinde Mağaza Açmak İçin Gerekli Belgeler

Pazaryerlerinde Mağaza Açmak İçin Gerekli Belgeler

Pazaryerlerinde Mağaza Açmak İçin Gerekli Belgeler Sizin E-Ticaret hayatına avantajlı şekilde başlamanızı sağlayacak olan pazar yerlerinde mazağa açmak için gerekli belgeler ufak değişiklikler göstermekle birlikte temel olarak şu şekildedir.

  • Vergi levhası şarttır. Son 1 yıl içinde alınmış olmalıdır.
  • İmza sirküleri
  • Şirketin sahibi olan kişinin nüfus cüzdanının fotokopisi
  • Çalışma mali şart ve prensipleri anlaşması
  • Pazaryeri ile yapacağınız satıcı sözleşmesi

Pazaryerlerinde Mazağa Nasıl Açılır?

E-Ticaret hayatınıza başlamak için öncelikle bir pazaryeri seçmeniz gerekmektedir. Daha sonra sizden istenen bilgileri girip üyeliğini tamamlamalısınız. Sizden site birtakım belgeleri göstermenizi isteyecektir. Bunların fotoğraflarını çekip ya da taratarak gönderimini yapmanız gerekir. Bu noktadan sonra onay süreci başlar. Eğer ki incelemelerden sonra hiçbir aksilik olmadığı görülürse hesabınız onaylanır ve mağazanıza ürünleri koyarak satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Neden Pazaryerlerinde Mağaza Açılmalı

Günümüzde insanların internet üzerinden alışveriş yapmayı artırmasıyla beraber pazaryerlerinde bir mağaza sahibi olmanın da önemi artmıştır. Bu sitelerde açacağınız bir mağaza sayesinde kendiniz bir site açıp satış yapma zahmetinden kurtulursunuz. Pazaryeri kargo şirketleriyle anlaşmalar, daha düşük komisyonlarla reklam yapma gibi imkanlar sunarlar. Ayrıca kendi sitenize oranla bu noktalarda açacağınız hesaplar daha çok görüntülenme alacaktır.

Pazaryerinde Mağaza Açmanın Avantajları

İnternet üzerinde varlık göstermek isteyen bir ticaret şirketiyseniz ya da şahıs olarak internette bir mağaza açmayı düşünüyorsanız pazaryerlerinde kendinize bir yer edinmek müşteri tutundurma faaliyetlerinin çok daha kolay geçmesini sağlayacaktır. Bu noktalar birçok teknik aksaklığı atlatmış olduğundan dolayı başlangıç sürecini daha kolay geçecektir. Yine birçok pazaryeri oldukça bilinen noktalar olduğundan dolayı sizi büyük reklam çalışmaları yapma zahmetinde de kurtarır

Pazaryerinde Mağaza Açmanın Dezavantajları

Sizin için karlı olacak pazaryerlerinde mağaza açmanın dezavantajları da bulunmaktadır. Öncelikle bu noktalar sizden komisyon ücretleri kesmektedir. Özellikle ilk dönemlerde bu ücretler sizi zorlayabilir. Sizinle benzer ürünleri satan pek çok mağaza olacağından dolayı rekabet oldukça yüksektir. Kuralları sıkı takip etmeniz gerekmektedir. Yapacağınız bir yanlışta mağazanız uzun süreli ya da tamamen kapanabilir ve müşterilerinizi kaybedip her şeye sıfırdan başlamak zorunda kalabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir