Pazaryerlerinde Mağaza Açmak Ücretli Mi?

Pazaryerlerinde Mağaza Açmak Ücretli Mi?

Pazaryerlerinde Mağaza Açmak Ücretli Mi? Firmaların çoğu pazaryerlerinde mağaza açmak ücretli mi merak etmektedir. Ülkemizde N11 hariç bütün siteler sizden giriş sırasında ücret istememektedir. Bir dönemler Gittigidiyor sitesin giriş işlemi için ücret istemekteydi fakat o siteden zamanla bu uygulamadan vazgeçti. N11 mağazası da sizden 3000 ürüne kadar ücret istemezken bunun üstünde ürün listeleyecekseniz sizden ürün listeleme ücreti istemektedir.

Neden Pazaryerlerini Tercih Etmelisiniz?

Pazaryerleri yerine kendiniz site açıp burada ürünlerinizi satmak isteyebilirsiniz. Fakat bu şekilde e-ticaret hayatına başladığınızda yanınızda size teknik destek olacak web sitesi kurulumu konusunda uzman birilerinin bulunması gerekmektedir. Yine sitenize müşteri tutundurmak için uğraşmalı ve sitenizin ön sıralarda görünmesi için SEO çalışmaları yaptırmalısınız. Ama pazaryerleri bunlarla sizin yerinize ilgilendiği için siz sadece satışınıza odaklanabilirsiniz.

Bilindik Pazaryerleri Hangileri?

Her ne kadar yeni isimler ülkemize giriş yapsa da şu an ülkemizde ki en bilindik mağazalar Ebay sitesinin bir uzantısı diyebileceğimiz Gittigidiyor firması akla ilk gelen pazaryerleri arasında yer alır. 98 yılından beri ülkemizde olan ve hepsi jet, hepsi emlak gibi farklı hizmetlerle devreye giren Pazar yerleri arasında yer alır. Öte yandan her geçen gün itibariyle çalışmalarını genişleten Hepsiburada etkili Pazaryerleri arasında bulunmaktadır. Ayrıca 2010 yılında kurulmuş olan ve zamanla bir pazaryeri haline gelen Trendyol ve son olarak Doğuş Planetin kurucusu olduğu N11 firması bulunmaktadır.

Gittigidiyor Mağaza Açmak

Mağaza açmanın oldukça kolay olduğu Pazar yerlerinden bir tanesi Giitigidiyordur. Burada kendinize mağaza açmak için bir şirket kurmuş olmanıza gerek yoktur. Yine çok fazla belge istemediğinden formalitelerle daha az uğraşırsınız. Mağaza açmak için yapmanız gereken tek şey ana sayfada bulunan mağaza aç düğmesine basmaktır.

Trendyolda Mağaza Açmak

Mağaza açmak için Trendyol bir şirket kurmuş olmayı şart koşmuştur. Sizden istedikleri belgeleri eksiksiz şekilde doldurmanız gerekmektedir. Birçok şirket içinde çok fazla trend mağazanın olduğu bu sitede bir yer edinmeye çalışmaktadır. Bu nedenle burada mağaza açmak biraz uzun sürebilir. Daha önce farklı sitelerde e ticaret yaptıysanız bunları referans olarak göstermek işinizi daha da kolaylaştıracaktır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir