Slogan Oluşturma

Slogan Oluşturma

Slogan Oluşturma İnsan beyni olgular arasında bağ kurmaya yatkın olduğundan dolayı slogan oluşturma şirketler için en önemli etmenlerden birisidir. Seçilen slogan basit ama etkili olmalıdır. İnsanların diline kolay dolaşabilecek ama şirketin vizyonuyla da paralel olmalıdır. İçinde verilen hizmetler konusunda biraz bilgi vermesi de sloganı daha değerli kılacaktır. Günümüzde slogan oluşturan siteler bulunsa da tavsiyemiz sıkı bir beyin fırtınası olmadan bir slogan seçmemenizdir.

Slogan Oluşturma Teknikleri

Şirketlere slogan oluşturulması noktasında birçok faklı teknik uygulanmaktadır. Bunlardan ilki soru cümleleri kullanmaktır. Tekrar eden cümleler kullanmak bir ahenge sahip olduğu ve tekerleme gibi beyne kolay yerleşen yapıda olduğundan tercih edilebilir. Zıt kelimeler kullanmak çok fazla kullanılan bir teknik olmasa da insanların zihnine bir oyun gibi geleceğinden dolayı akılda kalıcılığı oldukça yüksektir.

Slogan Seçerken Dikkat Edilecekler

Slogan seçilirken dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi özgünlüktür. Sloganın başka şirketlerin sloganıyla karışması olumuz etki yaratacaktır. Slogan kısa olmasının yanında yaratıcı olmalıdır. İnsanlar sloganı duyunca etkilenmelidir. İçinde pozitif düşünceler barındırmalıdır. Slogan aşırı abartılı olmamalıdır. Marka adına uyumlu olmalıdır. Başarılı örnekler arasında koş yoksa düşersin, kirlenmek güzeldir, ateş seni çağırıyor sayılabilir.

Başarılı Bir Sloganın Avantajları

Sloganlar şirketler tarafından gereksiz gibi görülebilmektedir. Ama aksine iyi bir slogan yüksek bedeller ödenerek yapılacak olan reklam çalışmalarından çok daha faydalı olabilir. Şirketin rakiplerinin arasından sıyrılmasına ve sektörde ilerlemesine yardımcı olur. Şirketin bilinirliğini artırır. Slogan insanların zihnine yerleşince haliyle üründe insanların zihnine yerleşmiş olur. Bu durum satışların yükselmesini sağlar. Olumlu enerjiler veren slogan şirketinde pozitif bir konuma oturmasını sağlar ve markanın güvenirliliğini artırır.

Slogan Nasıl Tescil Ettirilir?

Sloganınızı tescil ettirmek için yoğun bir bürokratik süreçle uğraşmanıza gerek yoktur. Öncelikle yerel patent bürosuna gidersiniz sloganınızı şirketiniz ile bağlarsınız. Sizden istenen evrakları büroya iletirsiniz. İşlem için sizden belirli bir ücret isteniyorsa bunu ödersiniz. Kısa süreler içinde sloganınız şirketiniz adına tescillenmiş olur. Daha sonra isterseniz çevrimiçi tescil veri tabanından da işlemin doğruluğunu kontrol edebilirsiniz. Slogan oluşturma konusunda profesyonel bir destek almak en mantıklı seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir